shapka-garant

Коли охоронець перевищує свої права

Коли охоронець перевищує свої права 
«Часто конфлікти між охоронцями та людьми відбуваються через незнання своїх прав та обов’язків обох сторін» 
https://pogliad.ua/…/koli-ohoronec-perevischue-svoyi-prava-…
Якщо дії потребують додаткових заходів, на які в охорони немає повноважень, то є на це працівники поліції

Ігор Сторожук, директор охоронного детективного агентства

Не можу говорити про всі охоронні агентства, але про своє можу сказати, що ми діємо чітко в рамках Закону «Про охоронну діяльність». Якщо дії потребують додаткових заходів, на які в нас немає повноважень, то є на це працівники поліції. Їх викликають і тоді вже спільними силами проводимо необхідні заходи. Звичайно, що конфлікти з людьми трапляються досить часто. Не всі люди розуміють ролі, прав і обов’язків охоронців. Але ми стараємося все роз’яснити, себто діємо шляхом переконання. Зазвичай це спрацьовує. Якщо воно не спрацьовує, то ми діємо в рамках закону, а також залучаємо працівників поліції.

Звичайно, власники закладів мають свої вимоги. Перш за все, їх цікавить, щоб якщо виникатиме конфлікт, охоронці зреагували і не допустили його розвитку та завдання шкоди життю, здоров’ю людей, майну. Себто вони вимагають, аби охорона могла діяти на випередження. Якщо ми бачимо, що людина перебуває у стані алкогольного сп’яніння, поводиться не зовсім адекватно, порушує правила поведінки в закладі, то охоронець робить їй відповідне зауваження, якщо вона не реагує, пропонує їй залишити заклад, якщо ж людина не припиняє, то приїжджають 
правоохоронці та разом з охоронцями документують протиправні дії.

Тобто охоронна діяльність потребує підготовки. Людина не може працювати, якщо вона не пройшла відповідного навчання та не отримала кваліфікації. Бо справді охоронець - це не проста людина, яка стоїть і своєю присутністю примушує всіх дотримуватися порядку. Це людина, яка повинна на випередження бачити, розуміти психологію та поведінку людей. Те ж саме стосується охоронців, які працюють у групах швидкого реагування, їхнє завдання не просто приїхати та будь-якими методами навести порядок, а поспілкуватися, роз’яснити, мирними методами врегулювати конфлікт. В інших випадках діяти охорона має в рамках чинного законодавства.

 

Інтернет агенство, м. Чернівці